Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Facebook drogówka
Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym
nie reagujesz akceptujesz
Osoby_pokrzywdzone
Stop Agresji Drogowej
Zgłoś rasizm na policję
seksturystyka
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Pomocna, nietrzeźwa kierująca

  Policjanci z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Czerwionce-Leszczynach. Kierująca fiatem doblo potrąciła rowerzystkę, a chcąc jej pomóc odwiozła ją do domu. Jak się okazało kierująca była pod wpływem alkoholu. Teraz odpowie za powodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

 2. Pościg za piratem drogowym

  W sobotnie przedpołudnie policjanci rybnickiej drogówki podjęli pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Szaleniec uciekał głównymi ulicami, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Został zatrzymany na terenie Żor. 23-latek przyznał się do winy i usłyszał już zarzuty. Grożą mu 3 lata więzienia.

 3. Kontrole autokarów

  Rybnicka policja informuje, że zgodnie z przyjętymi zasadami, kontrole autobusów przed wyjazdem uczestników na zbiorowy wypoczynek, są przeprowadzane przez policjantów ruchu drogowego na Dworcu Komunikacji Miejskiej w Rybniku przy ul.Budowlanych. Decyzja o wyznaczeniu stałego miejsca do kontroli została podjęta ze względów bezpieczeństwa.

 4. Uwaga kierowcy!

  W związku z organizowanym na rybnickich drogach, 8. Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Tour de Rybnik 2015”, w niedzielę, 30 sierpnia 2015r. całkowicie lub częściowo wyłączone zostaną z ruchu niektóre ulice w mieście. Prosimy kierowców o rozwagę.

 5. Wypadek policyjnego opla insigni

  Dzisiaj ok.11.00 na ul. Kłokocińskiej w Rybniku doszło do wypadku drogowego z udziałem nieoznakowanego radiowozu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że policyjny opel insignia „dachował” podczas pościgu za fiatem, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W wypadku obrażenia odnieśli dwaj policjanci drogówki. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 6. Poszukujemy świadków wypadku

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku proszą o kontakt świadków wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 04.08.2015r około godz. 11.55 w Rybniku na ul. Skłodowskiej. Wszyskie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dot. okoliczności tego zdarzenia proszone są o kontakt pod numerem tel. 32 4295389, 32 4295266 lub 997.

 7. Zatrzymany nietrzeźwy kierujący na zakazie

  Dzięki współpracy pracowników ochrony i rybnickich mundurowych dzisiejszej nocy został zatrzymany kierujący, który miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 30-latek odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i niestosowanie się do wyroku sądu.

 8. Spowodował kolizję i odjechał

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali sprawcę zdarzenia drogowego, który na skrzyżowaniu ul Gliwickiej z ul. Komisji Edukacji Narodowej doprowadził do kolizji, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie na alkomacie wskazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

 9. Karta rowerowa na wakacje

  Policjanci rybnickiej drogówki spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 15 w Rybniku by przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Była to też okazja, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas rowerowych wycieczek, szczególnie w trakcie zbliżających się wakacji. Na koniec tego miłego spotkania policjanci pogratulowali młodym kierowcą pierwszego „prawa jazdy”.

 10. Wypadek na ul. Niepodległości

  Rybniccy Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj około godziny 5:50 w Rybniku na ulicy Niepodległości. Po zderzeniu samochodu osobowego marki VW Passat z Nissanem Micra pasażerka nissana została przewieziona do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.