Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz!
Inicjatywa Obywatel
"Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie."
Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Osoby pokrzywdzone
Stop Agresji Drogowej
Zgłoś rasizm na policję
Seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Osobówka wpadła do rowu przy zjeździe w Bełku

  Wysokim mandatem zakończyła się jazda 26-letniego gliwiczanina. Mężczyzna zjeżdżając z Autostrady A1 w Bełku, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę ochronną. Jazdę zakończył w rowie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że 26-latek nie posiada prawa jazdy.

 2. Wypadek z udziałem rowerzystów

  Policjanci z rybnickiej komendy, wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło w Rybniku na ulicy Sosnowej. Kierujący rowerem, 26-letni rybniczanin, jadąc w kierunku ulicy Stawowej, uderzył w skręcającą w lewo rowerzystkę. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Okazało się jednak, że poszkodowana 55-latka, była nietrzeźwa...

 3. Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, pomogli w zorganizowaniu egzaminu na kartę rowerową, który przygotował Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rybniku. Dzięki temu, część uczniów może już bezpiecznie ruszać w drogę z dokumentem w kieszeni. Spotkanie z przyszłymi cyklistami było także okazją do przypomnienia o bezpieczeństwie najmłodszych w ruchu drogowym podczas zbliżających się wakacji letnich.

 4. Pokrzywdzony w kolizji, stracił prawo jazdy...

  Wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Gliwickiej z ulicą Kapitana Leopolda Janiego, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a pokrzywdzony... stracił prawo jazdy.

 5. Kierowca pędził 110 km/h w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy

  W ręce rybnickich policjantów ruchu drogowego, wpadł 26-latek, który jechał renault w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Młody kierowca musi się też pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.