Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz!
Inicjatywa Obywatel
"Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie."
Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Osoby pokrzywdzone
Stop Agresji Drogowej
Zgłoś rasizm na policję
Seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Kierowca pędził 110 km/h w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy

  W ręce rybnickich policjantów ruchu drogowego, wpadł 26-latek, który jechał renault w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Młody kierowca musi się też pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

 2. Uciekał przed policjantami, nie miał prawa jazdy na motocykl

  Policjanci z rybnickiej drogówki prowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący, uciekając przed policją, popełnił szereg wykroczeń, sprowadzając tym samym niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Dopiero policyjna blokada doprowadziła do jego zatrzymania. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut.

 3. Nietrzeźwy, poszukiwany i bez uprawnień

  Policjanci rybnickiej drogówki, zatrzymali wczoraj 42-letniego mieszkańca Jastrzębia Zdroju, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 4. Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty

  Rybniccy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Rybnickiej w Świerklanach. W wypadku zginął 48-letni mieszkaniec Świerklan. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący jednośladem podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad motocyklem i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku citroenem. Utrudnienia w ruchu trwały około 2 godzin.

 5. Akcja „Wolniej = bezpieczniej” na rybnickich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na rybnickich drogach policjanci z drogówki prowadzą akcję "Wolniej = bezpieczniej". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Stróże prawa sprawdzają także trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.