Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop Agresji Drogowej
nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego 2014
telefon bezpieczeństwa
Zgłoś rasizm na policję
seksturystyka
Osoby_pokrzywdzone

Ruch drogowy

 1. Bezpieczny powrót do szkoły

  Rybniccy policjanci uczestniczyli w akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod nazwą "Mój bezpieczny powrót do szkoły". Spotkanie z policjantami, strażakami oraz strażnikami miejskimi odbyło się w minioną sobotę w galerii Focus Mall.

 2. Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły

  Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.

 3. Trwa akcja „Bezpieczny weekend”

  Dzisiaj od 6.00 na drogach Rybnika, jak i całego województwa śląskiego, trwa policyjna akcja „Bezpieczny weekend”. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców. Do tej pory wyeliminowali z dalszej jazdy motorowerzystę, który ruszył w drogę po użyciu alkoholu.

 4. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 5. Pijany kierowca wjechał w drzewo

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul.Brzeziny Miejskie. W zderzeniu audi A3 z drzewem, ucierpieli dwaj pasażerowie samochodu osobowego. Kierujący miał ponad 1,6 prom. alkoholu w organizmie.

 6. Pielgrzymka ruszyła bezpiecznie

  Dzisiaj na kilku rybnickich skrzyżowaniach ruchem kierowali policjanci. Powodem było zabezpieczenie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Policjanci drogówki dbali zarówno o bezpieczeństwo uczestników pielgrzymki, jak i o bezpieczeństwo i płynność ruchu na drogach.

 7. Uwaga kierowcy ! (mapa)

  Policjanci ruchu drogowego proszą kierowców o ostrożność i rozwagę, w związku z utrudnieniami jakie mogą wystąpić jutro,w godzinach 9.30-12.00 w rejonie ulic Mikołowskiej i Robotniczej. W środę rusza 69. Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy uczestników. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci.

 8. Wypadek w Jejkowicach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj ok.8.30 na ulicy Zebrzydowickiej. W wyniku zderzenia motocykla kawasaki z samochodem osobowym, poważnego urazu kręgosłupa doznała 34-letnia motocyklistka. Kobieta została przewieziona do rybnickiego szpitala.

 9. Wypadek w Świerklanach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj ok.11.00 w Świerklanach. W zderzeniu tico i motocykla, obrażenia odniósł 23-letni motocyklista. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 10. Policyjne działania „NURD”

  Dzisiaj na terenie naszego miasta i powiatu policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...