Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop Agresji Drogowej
nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego 2014
telefon bezpieczeństwa
Zgłoś rasizm na policję
seksturystyka
Osoby_pokrzywdzone

Ruch drogowy

 1. Uwaga kierowcy, utrudnienia w ruchu

  14 września (niedziela) w naszym mieście już po raz siódmy odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Tour de Rybnik”. Trasa tegorocznej edycji będzie identyczna, jak przed rokiem. Start oraz meta zlokalizowane będą na ul. Rudzkiej (kampus). Następnie kolarze przejadą przez ścisłe centrum miasta, by po rundzie dookoła Rybnika powrócić pod kampus. Podobnie jak w latach poprzednich w mieście wprowadzone będą objazdy.

 2. Działania "Pasy"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta i powiatu prowadzone są działania pod nazwą „PASY”. W ramach akcji przeprowadzona zostanie maksymalna liczba kontroli drogowych, podczas których policjanci zwracać będą uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania bezpiecznego przewożenia dzieci.

 3. Bezpieczny powrót do szkoły

  Rybniccy policjanci uczestniczyli w akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod nazwą "Mój bezpieczny powrót do szkoły". Spotkanie z policjantami, strażakami oraz strażnikami miejskimi odbyło się w minioną sobotę w galerii Focus Mall.

 4. Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły

  Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.

 5. Trwa akcja „Bezpieczny weekend”

  Dzisiaj od 6.00 na drogach Rybnika, jak i całego województwa śląskiego, trwa policyjna akcja „Bezpieczny weekend”. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców. Do tej pory wyeliminowali z dalszej jazdy motorowerzystę, który ruszył w drogę po użyciu alkoholu.

 6. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 7. Pijany kierowca wjechał w drzewo

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul.Brzeziny Miejskie. W zderzeniu audi A3 z drzewem, ucierpieli dwaj pasażerowie samochodu osobowego. Kierujący miał ponad 1,6 prom. alkoholu w organizmie.

 8. Pielgrzymka ruszyła bezpiecznie

  Dzisiaj na kilku rybnickich skrzyżowaniach ruchem kierowali policjanci. Powodem było zabezpieczenie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Policjanci drogówki dbali zarówno o bezpieczeństwo uczestników pielgrzymki, jak i o bezpieczeństwo i płynność ruchu na drogach.

 9. Uwaga kierowcy ! (mapa)

  Policjanci ruchu drogowego proszą kierowców o ostrożność i rozwagę, w związku z utrudnieniami jakie mogą wystąpić jutro,w godzinach 9.30-12.00 w rejonie ulic Mikołowskiej i Robotniczej. W środę rusza 69. Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy uczestników. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci.

 10. Wypadek w Jejkowicach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj ok.8.30 na ulicy Zebrzydowickiej. W wyniku zderzenia motocykla kawasaki z samochodem osobowym, poważnego urazu kręgosłupa doznała 34-letnia motocyklistka. Kobieta została przewieziona do rybnickiego szpitala.