Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Świadomy senior

Polecamy

Aplikacja „Moja Komenda”
Nie reagujesz - akceptujesz!
„Policjant, który mi pomógł”
Inicjatywa Obywatel
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Facebook drogówka
Stop Agresji Drogowej
"Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie."
Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwy spowodował wypadek

  Rybniccy mundurowi wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku, do którego doszło w miniony weekend na ulicy 1 Maja w Rybniku. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że do zdarzenia doszło w tracie wyprzedzania kilku pojazdów, przez kierującego daewoo. Jak się okazało, 25-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 2. Nietrzeźwy 23-latek zakończył jazdę w rowie

  Policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie. 23-letni mieszkaniec Rybnika, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 3. Zareagował – pijany kierujący zatrzymany

  Dzięki właściwej reakcji świadka, policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 40-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się, że już wcześniej jeździł pod wpływem alkoholu, za co stracił prawo jazdy.

 4. Poszukiwany „wpadł” podczas kontroli drogowej

  Policjanci rybnickiej drogówki, zatrzymali wczoraj 22-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyny, który wsiadł za „kółko” pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 22-latek jest już w zakładzie karnym.

 5. Jak zachować się w przypadku kolizji?

  Szczególnie w okresie jesienno-zimowym policyjne statystyki wykazują wzrost ilości kolizji drogowych. Jak zachować się i co robić w przypadku kolizji? Jak właściwie oznakować miejsce zdarzenia? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć?