Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop Agresji Drogowej
nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego 2014
Zgłoś rasizm na policję
seksturystyka
Osoby_pokrzywdzone

Ruch drogowy

 1. Uwaga na quady!

  W ciągu jednego tylko tygodnia odnotowaliśmy w naszym województwie dwa wypadki z udziałem quadów. Oba niestety zakończyły się śmiercią kierujących nimi osób. Apelując o ostrożność przypominamy podstawowe przepisy dotyczące tego typu pojazdów.

 2. Wypadek na Wolnej

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj ok.17.00 na ul.Wolnej. W wyniku zderzenia matocykla z samochodem osobowym dwie osoby trafiły do szpitala, ich zyciu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

 3. Potrącenie pieszego

  Wczoraj na ul.Patriotów doszło do potrącenia pieszego. 62-letni mężczyzna doznał urazu głowy i klatki piersiowej, został przewieziony do rybnickiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okolicności i przczyny tego wypadku drogowego.

 4. Potrącenie pieszej

  Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj ok.9.20 na przejściu dla pieszych w rejonie Pl.Armii Krajowej w Rybniku. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy poważnie ranna została piesza. Kobieta została przewieziona do rybnickiego szpitala.

 5. "Bezpiecznie chce się żyć" w Rybniku

  Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego z uwzględnieniem seniorów, którzy jak mówią statystki, stają się częstymi ofiarami wypadków drogowych oraz pomoc ofiarom wypadków zdominowały spotkanie pod hasłem "Bezpiecznie chce się żyć". Odbyło się ono w Rybnickim Centrum Kultury. Wydarzenie uświetnił swoim występem Ryszard Rynkowski.

 6. Uwaga kierowcy, utrudnienia w ruchu

  14 września (niedziela) w naszym mieście już po raz siódmy odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Tour de Rybnik”. Trasa tegorocznej edycji będzie identyczna, jak przed rokiem. Start oraz meta zlokalizowane będą na ul. Rudzkiej (kampus). Następnie kolarze przejadą przez ścisłe centrum miasta, by po rundzie dookoła Rybnika powrócić pod kampus. Podobnie jak w latach poprzednich w mieście wprowadzone będą objazdy.

 7. Działania "Pasy"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta i powiatu prowadzone są działania pod nazwą „PASY”. W ramach akcji przeprowadzona zostanie maksymalna liczba kontroli drogowych, podczas których policjanci zwracać będą uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania bezpiecznego przewożenia dzieci.

 8. Bezpieczny powrót do szkoły

  Rybniccy policjanci uczestniczyli w akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod nazwą "Mój bezpieczny powrót do szkoły". Spotkanie z policjantami, strażakami oraz strażnikami miejskimi odbyło się w minioną sobotę w galerii Focus Mall.

 9. Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły

  Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.

 10. Trwa akcja „Bezpieczny weekend”

  Dzisiaj od 6.00 na drogach Rybnika, jak i całego województwa śląskiego, trwa policyjna akcja „Bezpieczny weekend”. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców. Do tej pory wyeliminowali z dalszej jazdy motorowerzystę, który ruszył w drogę po użyciu alkoholu.