Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop Agresji Drogowej
nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego 2014
Zgłoś rasizm na policję
seksturystyka
Osoby_pokrzywdzone

Ruch drogowy

 1. Trwa akcja "NURD" w śląskim garnizonie

  Dzisiaj na terenie naszego województwa policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 2. Uwaga kierowcy-utrudnienia na ul. Hallera

  W związku z remontem ulicy Hallera od 26 maja trwać będą prace związane z frezowaniem nawierzchni jezdni. Początkowe prace prowadzone będą pod ruchem, jednak w dniach 28 i 29 maja oraz 1 czerwca, na czas asfaltowania droga zostanie zamknięta.

 3. Wypadek na przejeździe kolejowym

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj na przejeździe kolejowym na ul. Śląskiej w Rybniku. W wyniku zderzenia lokomotywy z samochodem osobowym, obrażenia odniosła 47-letnia kierująca peugeotem. W momencie wypadku zapory na przejeździe były podniesione.

 4. Działania „Prędkość”

  Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym

 5. Nowe przepisy dotyczące kierowców

  Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

 6. Trwa akcja "Prędkość"

  Od 6.00 śląscy policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

 7. Policjanci na rodzinnym pikniku

  Policjanci z rybnickiej drogówki wspólnie ze strażakami uczestniczyli dzisiaj w rodzinnym pikniku. Podczas imprezy przeprowadzono m.in pokaz działań Policji oraz służb ratowniczych podczas obsługi symulowanego wypadku drogowego. Główny cel imprezy to zwrócenie uwagi na problematykę bezpieczeństwa na drogach, a szczególnie młodych kierowców, którzy od niedawna zasiedli za kierownice swoich pojazdów.

 8. Wypadek w Pstrążnej

  Wczoraj ok.13.30 na ul.Wyzwolenia doszło do zderzenia fiata palio z ciężarówką. Kierujący fiatem 19-latek został przewieziony do szpitala w Rydułtowach. Jego stan lekarze oceniają jako ciężki. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

 9. Od rana akcja "Trzeźwe Przewozy"

  Od godziny 4.00 rybniccy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 10. Wypadek na ul.Boguszowickiej

  Wczoraj ok.15.00, w rejonie ul.Jaśminowej, doszło do wypadku drogowego. Policjanci obecnie wyjaśniają co było przyczyną zderzenia samochodów. W wypadku obrażenia odniosła kierująca samochodem opel. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.