Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop Agresji Drogowej
nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego 2014
telefon bezpieczeństwa
Zgłoś rasizm na policję
seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Pielgrzymka ruszyła bezpiecznie

  Dzisiaj na kilku rybnickich skrzyżowaniach ruchem kierowali policjanci. Powodem było zabezpieczenie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Policjanci drogówki dbali zarówno o bezpieczeństwo uczestników pielgrzymki, jak i o bezpieczeństwo i płynność ruchu na drogach.

 2. Uwaga kierowcy ! (mapa)

  Policjanci ruchu drogowego proszą kierowców o ostrożność i rozwagę, w związku z utrudnieniami jakie mogą wystąpić jutro,w godzinach 9.30-12.00 w rejonie ulic Mikołowskiej i Robotniczej. W środę rusza 69. Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy uczestników. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci.

 3. Wypadek w Jejkowicach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj ok.8.30 na ulicy Zebrzydowickiej. W wyniku zderzenia motocykla kawasaki z samochodem osobowym, poważnego urazu kręgosłupa doznała 34-letnia motocyklistka. Kobieta została przewieziona do rybnickiego szpitala.

 4. Wypadek w Świerklanach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj ok.11.00 w Świerklanach. W zderzeniu tico i motocykla, obrażenia odniósł 23-letni motocyklista. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 5. Policyjne działania „NURD”

  Dzisiaj na terenie naszego miasta i powiatu policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 6. Nieodpowiedzialny ojciec w policyjnym areszcie

  Policjanci z Rybnika zatrzymali wczoraj mężczyznę, który pijany wsiadł za kierownicę samochodu, pozostawiając w domu swojego 4-letniego syna na kilka godzin bez opieki. Swoje roztargnienie tłumaczył narodzinami drugiego dziecka. Nieodpowiedzialny tatuś będzie się teraz tłumaczył przed sądem.

 7. Tragiczny wypadek w Stanowicach

  Wczoraj w Stanowicach doszło do wypadku drogowego w którym zginął 51-letni kierowca. W zderzeniu clio oraz peugeota został ranny również 5-letni chłopiec. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 8. Półmaraton Księżycowy-utrudnienia na drogach

  W związku z organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nocną imprezą biegową „V Rybnicki Półmaraton Księżycowy” w dniu 28 czerwca, na drogach miasta zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

 9. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

 10. Profilaktyka przed wakacjami

  Dużymi krokami zbliża się ten wyczekiwany przez wszystkie dzieci okres, w którym rzucą tornistry w kąt i rozpoczną wakacje. Zanim jednak opuszczą szkolne mury i zaczną na dobre wypoczywać policjanci odwiedzają ich w szkołach i mówią jak bezpiecznie spędzać ten wakacyjny czas.