Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz!
Inicjatywa Obywatel
"Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie."
Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Osoby pokrzywdzone
Stop Agresji Drogowej
Zgłoś rasizm na policję
Seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Motocyklista przekroczył prędkość o 95 km/h, stracił prawo jazdy

  W ręce policjantów z rybnickiej drogówki, wpadł 25-letni mieszkaniec Rydułtów, który jechał motocyklem w terenie zabudowanym z prędkością 145 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Młody kierowca musi się też pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

 2. Sprawca kolizji z blisko 4 promilami

  Policjanci ruchu drogowego, zatrzymali sprawcę sobotniej kolizji na ulicy 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, co było powodem ucieczki. Badanie na alkomacie wykazało u 55-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyny prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już wkrótce stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 3. Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

  Wczoraj policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy udaremnili dalszą jazdę 57-latkowi, który wsiadł za „kółko” mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Dzień wcześniej zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd mając blisko 2 promile alkoholu. Apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.

 4. Pierwsze warsztaty z cyklu "Świadomy kierowca 50+"

  Wczoraj odbyły się pierwsze warsztaty dla kierowców „Świadomy kierowca 50+”. Zorganizowali je policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Ratownictwem Medycznym. Zajęcia są kierowane były dla kierowców po 50 roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach.

 5. Zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

  Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Wpadł dzięki reakcji świadków, którzy widząc w jakim jest stanie, odebrali kierowcy kluczyki z samochodu. Zwolennikiem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się 41-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyny. Badanie alkomatem wykazało jego organizmie prawie 3 promile. 41-latkowi grożą 2 lata więzienia.

 6. Kierował pojazdem, pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, zatrzymali wczoraj mężczyznę, który pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, prowadził samochód. W myśl obowiązujących przepisów czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

 7. Wypadek na Rajskiej

  Policjanci z rybnickiej komendy Policji, wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło w na ulicy Rajskiej. W czołowym zderzeniu dwóch pojazdów ucierpiał 38-letni kierujący renault, który został zabrany do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 8. „Czołówka” mitsubishi z manem

  Nieostrożność kierującej mitsubishi, była przyczyną wczorajszej, groźnie wyglądającej kolizji do której doszło na Drodze Wojewódzkiej 935. Po zderzeniu czołowym mitsubishi z ciężarowym manem, kierująca oraz pasażer samochodu osobowego zostali przewiezieni do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu w tym rejonie trwały blisko trzy godziny.