Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop Agresji Drogowej
nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego 2014
Zgłoś rasizm na policję
seksturystyka
Osoby_pokrzywdzone

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań "Truck & Bus"

  Wczoraj na terenie miasta i powiatu policjanci drogówki, prowadzili działania pn. "Truck & Bus". W akcji wzięło udział 22 mundurowych, którzy skontrolowali przeszło 150 pojazdów.

 2. Trwają działania "Truck & Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 rybniccy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 3. Zginął motocyklista

  Policjanci z Rybnika ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj ok.15.00 w Jejkowicach. 50-letni motocyklista nie zapanował nad maszyną i doprowadził do wywrócenia pojazdu. W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista zmarł w szpitalu. Mężczyzna jechał bez kasku.

 4. Podsumowanie akcji "Trzeźwość"

  Wczoraj na rybnickich drogach skontrolowano trzeźwość ponad 2500 kierujących, z tego sześciu kierowców prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni kierowcy, za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. W działaniach wzięło udział 14 policjantów.

 5. Wypadki drogowe

  Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadków drogowych, do których doszło w Świerklanach na ulicy Żorskiej i w Czerwionce – Leszczynach na ulicy Armii Krajowej.

 6. Potrącenie pieszego

  Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 16.00 w Czerwionce-Leszczynach na ul. Zabrzańśkiej. W wyniku potrącenia obrazeń doznał 13-letek z powiatu rybnickiego.

 7. Podsumowanie działań "Trzeźwe przewozy"

  Wczoraj od 4.00 policjanci rybnickiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami oraz wykonujących prywatny przewóz osób. Kontrole nie ominęły także kierujących samochodami ciężarowymi i innymi pojazdami mechanicznymi. Tylko w ciągu 8 godzin działań mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej ponad 1300 kierujących. W dwóch przypadkach kierowcy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

 8. Od rana akcja "Trzeźwe Przewozy"

  Od godziny 4.00 śląscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, tramwajami, a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 9. Policyjna akcja NURD

  Dzisiaj na terenie naszego województwa policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 10. Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, zatrzymali wczoraj dwoje 28-latków. W samochodzie, którym poruszała się para znaleziono ponad 30 działek dilerskich marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im kara do 10 lat więzienia.