Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Stop Agresji Drogowej
nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego 2014
Zgłoś rasizm na policję
seksturystyka
Osoby_pokrzywdzone

Ruch drogowy

 1. Zatrzymany nietrzeźwy kierujący na zakazie

  Dzięki współpracy pracowników ochrony i rybnickich mundurowych dzisiejszej nocy został zatrzymany kierujący, który miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 30-latek odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i niestosowanie się do wyroku sądu.

 2. Spowodował kolizję i odjechał

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali sprawcę zdarzenia drogowego, który na skrzyżowaniu ul Gliwickiej z ul. Komisji Edukacji Narodowej doprowadził do kolizji, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie na alkomacie wskazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

 3. Karta rowerowa na wakacje

  Policjanci rybnickiej drogówki spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 15 w Rybniku by przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Była to też okazja, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas rowerowych wycieczek, szczególnie w trakcie zbliżających się wakacji. Na koniec tego miłego spotkania policjanci pogratulowali młodym kierowcą pierwszego „prawa jazdy”.

 4. Wypadek na ul. Niepodległości

  Rybniccy Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj około godziny 5:50 w Rybniku na ulicy Niepodległości. Po zderzeniu samochodu osobowego marki VW Passat z Nissanem Micra pasażerka nissana została przewieziona do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

 5. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

 6. Trwa akcja "NURD" w śląskim garnizonie

  Dzisiaj na terenie naszego województwa policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 7. Uwaga kierowcy-utrudnienia na ul. Hallera

  W związku z remontem ulicy Hallera od 26 maja trwać będą prace związane z frezowaniem nawierzchni jezdni. Początkowe prace prowadzone będą pod ruchem, jednak w dniach 28 i 29 maja oraz 1 czerwca, na czas asfaltowania droga zostanie zamknięta.

 8. Wypadek na przejeździe kolejowym

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj na przejeździe kolejowym na ul. Śląskiej w Rybniku. W wyniku zderzenia lokomotywy z samochodem osobowym, obrażenia odniosła 47-letnia kierująca peugeotem. W momencie wypadku zapory na przejeździe były podniesione.

 9. Działania „Prędkość”

  Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym

 10. Nowe przepisy dotyczące kierowców

  Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.