Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz!
Inicjatywa Obywatel
"Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie."
Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Osoby pokrzywdzone
Stop Agresji Drogowej
Zgłoś rasizm na policję
Seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Wypadek na Świerklańskiej

  19-letnia kobieta oraz 9-letni chłopiec z obrażeniami ciała trafili do szpitala. To efekt zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj, w rejonie skrzyżowania ulicy Świerklańskiej z ulicą Stefana Żeromskiego w Rybniku. Rybniccy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

 2. Piesi na drodze – zachowajmy o ostrożność

  Wczoraj, na naszych drogach, doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. Dlatego też rybniccy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię.

 3. Wjechał w dom. Miał ponad promil alkoholu.

  Policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, zatrzymali wczoraj 23-latka, który jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ścianę budynku mieszkalnego. Nieodpowiedzialny kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 4. Obywatelska postawa rybniczanki i zatrzymany pijany kierowca

  Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę dzięki informacji od mieszkanki Rybnika. Nietrzeźwy mężczyzna, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Już wcześniej jeździł pod wpływem alkoholu, za co stracił prawo jazdy.

 5. Czy wiesz jak się zachować kiedy ruchem kieruje policjant?

  Kierowanie ruchem jest jednym z podstawowych zadań policjantów drogówki. Zgodnie z hierarchią ważności, to właśnie sygnały wydawane przez stróżów prawa są na skrzyżowaniu najważniejsze. Praktyka pokazuje jednak, że w sytuacjach, gdy ruchem kieruje mundurowy, wielu kierowców oraz pieszych nie wie jak się zachować. W związku z natężonym ruchem, spowodowanym Światowymi Dniami Młodzieży, przypominamy jak prawidłowo reagować na takie sygnały.