Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Stop Agresji Drogowej
facebook drogówka
nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Zgłoś rasizm na policję
Rok pieszego 2014

Ruch drogowy

 1. Turniej Policjant Ruchu Drogowego 2014

  Wczoraj w Rybniku odbyły się eliminacje do Turnieju Policjant Ruchu Drogowego 2014. Do testu pisemnego z zakresu wiedzy teoretycznej podeszło 31 policjantów wydziału ruchu drogowego z KMP w Rybniku. Najlepszy policjant będzie reprezentował naszą jednostkę na szczeblu wojewódzkim.

 2. Akcja „Prędkość”

  O 6.00 ruszyła na terenie naszego województwa policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 3. Konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”

  Przypominamy o konkursie „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”, organizowanym przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Telewizję Polską Oddział Katowice. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, obejmuje przygotowanie etiudy filmowej - antyreklamy - o negatywnych zachowaniach na drodze.

 4. Rybnicki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Wczoraj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Ochojcu odbyły się kolejne powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów, w trakcie turnieju musiały się wykazać niebagatelną znajomością przepisów ruchu drogowego, przejechać bezbłędnie rowerowy tor przeszkód oraz zaprezentować swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

 5. Trwa akcja NURD

  Policjanci z rybnickiej drogówki prowadzą akcję, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa Niechronionym Uczestnikom Ruchu Drogowego (NURD). Szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy, objęte są skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

 6. Działania TRUCK & BUS

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 śląscy policjanci ruchu drogowego włączają się w ogólnopolskie działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 7. Motocyklista w ciężkim stanie w szpitalu

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul.ks.Pojdy w Książenicach. 25-letni motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Sosnowcu.

 8. Działania " Trzeźwość"

  Dzisiaj w Rybniku od wczesnych godzin policjanci drogówki przeprowadzą działania pn. "Trzeźwość”. Celem akcji jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób, które jadą „na podwójnym gazie”.

 9. Śmiertelne potrącenie na pasach

  Policjanci z Rybnika wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Jejkowicach. Na przejściu dla pieszych kierujący hondą potrącił 17-letnią dziewczynę. Pomimo wysiłków lekarzy ranna zmarła w szpitalu.

 10. Doprowadził do wypadku, posiadając czynny zakaz

  Policjanci z Rybnika wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Lyskach. W zderzeniu trzech samochodów ucierpiała 22-letnia kobieta, która doznała wstrząśnienia mózgu oraz urazu nóg. Na dodatek jeden z uczestników wypadku posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów.