Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz!
Inicjatywa Obywatel
"Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie."
Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Osoby pokrzywdzone
Stop Agresji Drogowej
Zgłoś rasizm na policję
Seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwi sprawcy kolizji odpowiedzą przed sądem

  Wczoraj, na drogach powiatu rybnickiego doszło do dwóch kolizji, których sprawcami byli nietrzeźwi kierujący. Niechlubny rekordzista to 26-letni mieszkaniec Książenic, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialni kierujący, za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

 2. Narkotyki w samochodzie 23-latka

  Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie przewozili susz roślinny. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że są to środki odurzające. 21 i 23-latek usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat więzienia.

 3. Kierował pojazdem, pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień

  Policjanci z rybnickiej drogówki, zatrzymali wczoraj mężczyznę, który pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, prowadził samochód. W myśl obowiązujących od zeszłego roku przepisów czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

 4. Potrącenie pieszych na ul. Mikołowskiej

  Dzisiaj rano na ulicy Mikołowskiej, 26-letni kierujący oplem, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 36-letnią kobietę oraz 58-letniego mężczyznę. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. Rybniccy policjanci ustalają dokładne okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

 5. Potrącenie w Czerwionce-Leszczynach

  W sobotę w Czerwionce-Leszczynach, 26-letnia kobieta, kierując samochodem marki Volkswagen, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 43-letnią mieszkankę tego miasta. Piesza została przewieziona do szpitala. Policjanci ustalają dokładne okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 6. Koniec czynnego zakazu był blisko...

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 31-letniego rybniczanina. Mężczyzna kierował volkswagenem pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Kompletnie pijany sprawca kolizji

  Rybniccy policjanci zatrzymali sprawcę kolizji, który uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, że powodem tej ucieczki był stan trzeźwości. Badanie na alkomacie wykazało u 51-letniego rybniczanina ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 8. Tragiczny wypadek na ul. Podmiejskiej

  Rybniccy policjanci wyjaśniają dokładny przebieg wczorajszego wypadku drogowego, w którym zginęła 65-letnia rybniczanka. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kobieta została potrącona, kiedy przechodziła przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. 23-letni kierujący volkswagenem był trzeźwy.

 9. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  Policjanci z Rybnika wyjaśniają dokładny przebieg wczorajszego wypadku drogowego, w którym zginął 35-letni rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna został postał potrącony, kiedy przejeżdżał przez oznakowane przejście dla pieszych.

 10. Potrącenie na pasach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na ul. 3 Maja w Rybniku. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy, obrażeń doznała 22-letnia kobieta, która przechodziła na oznakowanym przejściu. Pokrzywdzona została przewieziona do rybnickiego szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy.