Policjant z Rybnika najlepszy w zawodach w judo

Data publikacji 16.06.2014

Policjant z Rybnika zwyciężył w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Judo, które odbyły się 13 czerwca w Katowicach. Sierż.Wojciech Górnik nie miał sobie równych w kategorii wagowej do 100 kg. Również jego kolega z patrolu st.post. Bartosz Przybylski odniósł ogromny sukces zajmując 3. miejsce w kategorii do 70 kg.

W piątek 13 czerwca, w policyjnym ośrodku szkolenia w Katowicach odbyły się 11. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w judo i karate.  W zawodach rybnicką komendę reprezentowali Wojciech Górnik oraz Bartosz Przybylski, na co dzień policjanci prewencji. W kategorii do 100 kg Wojtek Górnik nie dał szans swoim kolegom,  wygrywając wszystkie swoje walki. W kategorii do 70 kg 3. miejsce zajął drugi przedstawiciel  rybnickich stróżów prawa. Obaj policjanci służą w Zespole Patrolowo- Interwencyjnym KMP w Rybniku. Niejednokrotnie startowali w zawodach tej rangi; Wojciech Górnik zdobył Mistrzostwo Polski w Judo w 2011 roku, natomiast Bartosz Przybylski jest czynnym zawodnikiem Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego.