Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop Agresji Drogowej
nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego 2014
telefon bezpieczeństwa
Zgłoś rasizm na policję
seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Wypadek w Jejkowicach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj ok.8.30 na ulicy Zebrzydowickiej. W wyniku zderzenia motocykla kawasaki z samochodem osobowym, poważnego urazu kręgosłupa doznała 34-letnia motocyklistka. Kobieta została przewieziona do rybnickiego szpitala.

 2. Wypadek w Świerklanach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj ok.11.00 w Świerklanach. W zderzeniu tico i motocykla, obrażenia odniósł 23-letni motocyklista. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 3. Policyjne działania „NURD”

  Dzisiaj na terenie naszego miasta i powiatu policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 4. Nieodpowiedzialny ojciec w policyjnym areszcie

  Policjanci z Rybnika zatrzymali wczoraj mężczyznę, który pijany wsiadł za kierownicę samochodu, pozostawiając w domu swojego 4-letniego syna na kilka godzin bez opieki. Swoje roztargnienie tłumaczył narodzinami drugiego dziecka. Nieodpowiedzialny tatuś będzie się teraz tłumaczył przed sądem.

 5. Tragiczny wypadek w Stanowicach

  Wczoraj w Stanowicach doszło do wypadku drogowego w którym zginął 51-letni kierowca. W zderzeniu clio oraz peugeota został ranny również 5-letni chłopiec. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 6. Półmaraton Księżycowy-utrudnienia na drogach

  W związku z organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nocną imprezą biegową „V Rybnicki Półmaraton Księżycowy” w dniu 28 czerwca, na drogach miasta zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

 7. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

 8. Profilaktyka przed wakacjami

  Dużymi krokami zbliża się ten wyczekiwany przez wszystkie dzieci okres, w którym rzucą tornistry w kąt i rozpoczną wakacje. Zanim jednak opuszczą szkolne mury i zaczną na dobre wypoczywać policjanci odwiedzają ich w szkołach i mówią jak bezpiecznie spędzać ten wakacyjny czas.

 9. Trwa akcja NURD

  Policjanci z rybnickiej drogówki prowadzą akcję, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa Niechronionym Uczestnikom Ruchu Drogowego (NURD). Szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy, objęte są skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

 10. Planowane zmiany organizacji ruchu w niedzielę 22 czerwca 2014

  W związku z planowanym koncertem 30 Seconds to Mars informujemy, iż w dniu 22 czerwca 2014 roku po godzinie 17., planowane jest zamknięcie ulic: Gliwicka (DK 78) – na odcinku od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego, Obwiednia Północna – na odcinku od ronda Europejskiego do ronda Larissa.