Komenda Miejska Policji w Rybniku

Aktualności

Polecamy

Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz!
Inicjatywa Obywatel
"Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie."
Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Osoby pokrzywdzone
Stop Agresji Drogowej
Zgłoś rasizm na policję
Seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Tragiczny wypadek na ulicy Chwałowickiej

  Rybniccy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na ulicy Chwałowickiej. W wypadku, zginął 21-letni rybniczanin, który najprawdopodobniej kierował volkswagenem. Pasażerowie – 18-latka oraz 28-latek, w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitali.

 2. Pijany kierowca wjechał w drzewo

  Dzisiaj nad ranem, na ulicy Rudzkiej, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Okazało się, że 49-letni rybniczanin ma w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

 3. Kierował samochodem pomimo zakazu

  Wczoraj, policjanci rybnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który wsiadł za „kółko” pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów. Za naruszenie zakazu sądowego, 36-letniemu mieszkańcowi Żytnej, grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 4. Wsiadł „za kółko”, pomimo cofniętych uprawnień

  Policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego alfa romeo. Okazało się, że wobec 32-letniego rybniczanina, została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. W myśl obowiązujących przepisów - ponownie stanie przed sądem.

 5. Młody kierowca przekroczył prędkość o 84 km/h, stracił prawo jazdy

  W ręce policjantów z rybnickiej drogówki wpadł 18-latek, który jechał BMW w terenie zabudowanym z prędkością 134 km/h. Młody kierowca musi się teraz pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące. Jak się okazało, uprawnienia do prowadzenia samochodu uzyskał zaledwie 6 miesięcy temu.

 6. Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez rybnickich stróżów prawa

  Policjanci ruchu drogowego, zatrzymali w weekend trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista – 55-letni rybniczanin – miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialni kierujący, za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

 7. Zostawił rannych i uciekł – został zatrzymany w Rybniku

  W niedzielę rano, tuż za granicą Rybnika z Wilczą, doszło do wypadku drogowego. Kierujący audi podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 30-letni rybniczanin uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając rannych pasażerów.

 8. Zderzenie samochodów na Mikołowskiej

  Wczoraj na ulicy Mikołowskiej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak się okazało w zderzeniu czterech pojazdów nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawca kolizji – 21-lenia mieszkanka Jejkowic - została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 zł.